PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Prověřovací a taktická cvičení jsou nedílnou součástí služby elektrárenských hasičů

Profesionální hasiči z Elektrárny Mělník absolvovali během loňského roku 193 výjezdů. V rámci Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje (IZS) zasahovali třikrát. Ve všech případech se jednalo o zásahy u požárů v okolí elektrárny, dvakrát o černé skládky a jednou o lesní porost.


Profesionální hasiči z Elektrárny Mělník absolvovali během loňského roku 193 výjezdů. V rámci Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje (IZS) zasahovali třikrát. Ve všech případech se jednalo o zásahy u požárů v okolí elektrárny, dvakrát o černé skládky a jednou o lesní porost.

„Vyjížděli jsme tak k bývalé ubytovně Armabetonu, kde hořel odpad u lesa. Na bývalém vojenském cvičišti pak hořely pneumatiky a do třetice lesní porost u Bechlína,“ říká Karel Suchánek, velitel Pobočné stanice požární ochrany Elektrárny Mělník, která je součástí HZS ČEZ, a.s., KE. Jak dodal, hasiči museli dvakrát zasahovat i na domácí půdě, když v březnu vlivem technické závady na instalaci došlo k požáru nádrže odkalení kompresoru v absorbéru Elektrárny Mělník III. Následně pak ještě v září, kdy jiná technická závada zapříčinila požár práškovodu v Elektrárně Mělník II. „Oba požáry se podařilo rychle lokalizovat a zlikvidovat. Oba se obešly bez zranění osob a ve druhém případě dokonce i s nulovou škodou,“ konstatoval velitel hasičů.

Technickou a technologickou pomoc poskytovali elektrárenští hasiči ve 34 případech. Takzvaných ostatních zásahů absolvovali 136. „Kromě planých poplachů, různých kontrol protipožárních opatření a podobně jsme museli několikrát likvidovat následky prudkých lijáků odčerpáváním vody ze zaplavených prostor. Patří sem i různá preventivní měření, zda někde neunikají škodlivé a toxické látky do ovzduší, případně schlazení záparu paliva při odstavení výrobního bloku,“ uvedl namátkou Karel Suchánek s tím, že asistencí a dohledů nad prací s otevřeným ohněm bylo za celý rok osm. Předzdravotní pomoc poskytovali elektrárenští hasiči v deseti případech, vesměs se jednalo o náhlé nevolnosti na pracovišti.

Nedílnou součástí pracovních povinností hasičů byla i řada prověřovacích cvičení. Většina z nich se námětově pořád opakuje, neboť se jedná o zabezpečení stěžejní technologie nezbytné pro chod elektráren či prověření rychlosti a dojezdnosti na nejrůznější místa ve všech třech elektrárnách, z nichž je vlastně Elektrárna Mělník složena tak, jak šel čas výstavby jednotlivých výrobních bloků.

„Absolvovali jsme i jedno taktické cvičení v součinnosti s Integrovaným záchranným systémem, včetně havarijního štábu elektrárny. Likvidovali jsme tak pomyslný únik oleje ze strojovny a zároveň řešili při tom vzniklý úraz zaměstnance. Ostatní taktická cvičení proběhla v součinnosti jednotky a požární hlídky, případně dalších zaměstnanců. Jednalo se o simulovaný požár rozvodny a také kabelového prostoru. Jindy jakoby nebezpečný požár vznikl ve skladu technických plynů, kde se vznítila i tlaková lahev. Samozřejmě vždy byla vybrána jiná lokalita tak, abychom si ověřili účinnost našeho zásahu ve všech třech elektrárnách. Všechna cvičení pro nás dopadla dobře, i když jako se říká, pořád je co zlepšovat a zdokonalovat,“ uzavřel velitel elektrárenských hasičů.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz16.02.2015 01:29 370 0 komentářů 0 mimo 0 hodnocení

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Chyba užívateľa
v PHP - Fusion 9.1
194 4 Balin50
20-04-2018 15:49
Seznam členů
v PHP - Fusion 9.0
86 1 RobiNN
20-04-2018 14:57
chyby po upgrade
v PHP - Fusion 9.1
405 10 Balin50
19-04-2018 07:09
nastavenie už. polí a zobra...
v PHP - Fusion 9.1
74 1 RobiNN
18-04-2018 22:00
Vzhľady
v PHP - Fusion 9.1
63 1 RobiNN
18-04-2018 21:57
Chyba v zobrazení
v PHP - Fusion 9.1
75 0 Balin50
18-04-2018 19:31